Усвідомити відповідальність перед Богом: ВСЦ ЄХБ звернулась до російського Союзу баптистів

Всеукраїнський Союз Церков Євангельських Християн-Баптистів «сприймає позицію багатьох служителів Російської Спілки церков ЄХБ неприпустимою та безвідповідальною», та закликає «усвідомити відповідальність перед Богом – бути пророчим голосом», а також «відстоювати принципи свободи та прав людини». Про це українські баптистські лідери заявили у своєму зверненні.

Розпочали своє звернення ВСЦ ЄХБ з уривка із Першого послання Івана 1:5-7: «А це звістка, що ми її чули від Нього і звіщаємо вам: Бог є світло, і немає в Нім жадної темряви! Коли ж кажемо, що маємо спільність із Ним, а ходимо в темряві, то неправду говоримо й правди не чинимо! Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха».

Релігійні діячі нагадали, що Україна страждає від збройної агресії з боку Російської Федерації вже дев’ятий рік.

З 24 лютого, коли відбулося повномасштабне вторгнення Росії на території нашої країни, понад 10,5 мільйонів українців покинули свої домівки. Водночас російські війська окупували понад 20% території України, на яких наближається гуманітарна катастрофа. До того ж армія Росії коїть звірства стосовно мирних жителів України та багатьох з громадян України вивозить у РФ, наголосив баптистський Союз.

Автори звернення також зазначили, що на окремих районах Луганщини, які були окуповані з 2014 року, «усі церкви ЄХБ були позбавлені юридичних прав, а Всеукраїнська спілка церков ЄХБ названо екстремістською організацією».

Союз баптистів молиться за російське братство і співчуває їм, коли в Росії почалися обмеження релігійних свобод.

ВСЦ ЄХБ не розуміє наступні тенденції:

«Російське братство на з’їзді у 2014 році вітає “повернення Криму до рідної гавані”, і молиться за “припинення внутрішньоукраїнського конфлікту”. Підтверджуючи цим державну політику захоплення чужих територій. [служителі та церкви Росії заявляють, що вони] “поза політикою” і водночас підписуєте політичну заяву про “дискримінацію православних в Україні”, в той час, як на окупованих територіях сходу України “нова влада” руйнує та закриває будинки молитви, заарештовує та катує пасторів церков, і бомбить у тому числі й православні храми.

У травні цього року, коли російські солдати вбивали мирне населення і руйнували міста нашій країні, ви пишете звернення до президента Путіна з побажаннями “міцного здоров’я та мудрості для багатьох звершень на благо Росії та всього світу”. Ви робите заяви про те, як баптисти Росії допомагають “звільненим територіям” та очікують “Закінчення воєнних дій, щоб приступити до захисту прав і свобод віруючих в Україні”».

Перерахувавши все це, український Союз ЄХБ сприймає «позицію багатьох служителів Російської Спілки церков ЄХБ є неприпустимою та безвідповідальною».

Тому автори звернення закликає керівників, служителів та церкви Росії:

розрізняти правду Божу від пропаганди згубної ідеології «Руського світу»;
засудити злочини тих, хто розстрілює житлові квартали, руйнує цивільні об’єкти та, вторгаючись у чужу країну, проливає кров;
давати справедливу, біблійну оцінку беззаконним діям тих, хто захоплює чужі землі, грабує, ґвалтує та вбиває;
підняти голос на захист християн, яких піддають тортурам та переслідування на окупованих Росією територіях України;
усвідомити відповідальність перед Богом – бути пророчим голосом в Росії та у цьому грішному світі;
відстоювати принципи свободи та прав людини, що характерно було в усі часи для євангельсько-баптистських служителів церков.
Наприкінці звернення, Всеукраїнський Союз Церков Євангельських Християн-Баптистів підкреслив, що вони служителів моляться за російський Союз ЄХБ з болем у серцях усвідомлюючи, в якому становищі можуть опинитися баптистські церкви у Росії.

Автори звернення вірять, що Господь допоможе Своїй Церкві гідно пройти через це важкий та відповідальний час.

Джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *