У дитсадках та школах Чернівців з’являться капелани

За бажанням освітнього закладу капелани зможуть проводити зустрічі з вчителями, школярами та батьками.

Про це інформує управління освіти Чернівецької міської ради, передає risu.ua.

Між управлінням освіти Чернівецької міської ради та Чернівецькою єпархією УГКЦ підписано меморандум про співпрацю, а точніше про шкільне капеланство. “Це коли капелан може бути присутнім у закладах дошкільної освіти, загальної середньої освіти та позашкільної освіти”, – пояснюють в управлінні.

Меморандум підписали начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук та представник Чернівецької єпархії УГКЦ, голова єпархіальної комісії освіти і виховання отець Володимир Боровий. Отець Володимир має також 12-річний досвід педагогічної праці, адже читає лекції про морально-духовні цінності педагогам в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Відповідно до підписаного меморандуму, за бажанням освітнього закладу, капелан може проводити тут духовно-просвітницьку роботу, проводячи зустрічі із вчителями, школярами чи батьками.

Також капелан на запрошення адміністрації закладу може брати участь у педагогічних нарадах, виховних годинах, батьківських зборах, надавати рекомендації щодо поліпшення психологічного клімату у закладі.

Зустрічі, які проводитиме капелан, є добровільними, і лише за бажанням вчителів, дітей чи батьків.

Окрім того, шкільний капелан може бути залучений до розробки та реалізації програм та проектів, пов’язаних з духовним розвитком учнів, батьків та вчителів.

Форми та методи своєї роботи капелан повинен обов’язково узгоджувати з адміністрацією закладу освіти, наголошують в управлінні освіти.

джерело: https://sobor.com.ua/news/kapelani-4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *