Що робити, якщо втомився від служіння

Є періоди, коли немає сил служити. Коли просто хочеться все кинути. Ми розуміємо тебе і хочемо допомогти. Ось гайд, якщо ти на межі своїх сил

1. Не ігноруй свою втому

Пам’ятай, що навіть якщо ти цінуєш своє служіння — ти все ще людина. І твоя втома не визначає тебе як християнина. Вона відображає твій фізичний та емоційний стан. Якщо ти втомився — дуже важливо зізнатися собі в цьому.

2. Не роби різких рухів

У період виснаження легко кинути фразу на кшталт: «Я йду», а потім шкодувати про це. Так момент слабкості може перекреслити роки репутації, праці та посвяти. Тому відчувши поклик все кинути, визнай свою втому і скажи собі: «Це емоція, і я не дозволю їй призвести до рішення».

3. Попроси про підтримку

Це, звичайно ж, вимагає відсунути своє его — особливо, якщо в тебе репутація ревного служителя. У своєму колі спілкування знайди тих, кому ти можеш довіряти, та розкажи про свою втому. Ці люди допоможуть тобі не перекреслити все одним імпульсним рішенням.

4. Постав у пріоритет своє здоров’я (духовне, душевне, фізичне)

Служіння — це те, що ти робиш для Бога та людей навколо. Але служінням може бути те, що ти робиш для себе. Те, як ти дбаєш про своє тіло, дух і душу, — це також вияв поваги до Бога, оскільки Він створив тебе. Подбавши про себе, ти можеш безперешкодно служити іншим (у Бога все продумано).

Почни відновлення з таких пунктів:

🔹 Налагодь режим сну та харчування (коли ти виспався і поїв, думати та служити куди легше — не все суто духовно ).

🔹 Візьми перерву від рутинних справ (делегуй якісь задачі, пропусти кілька рутинних зустрічей — Боже Царство від цього не зникне, а ти зміниш картинку і відпочинеш).

🔹 Проводь час з Богом (ти можеш навіть не молитися про щось конкретне, а просто бути в Його присутності, слухати прославлення, читати Біблію).

Можливо, після відпочинку у тебе з’являться ідеї як краще налаштувати свій спосіб життя або роботу команди (якщо ти служиш у команді), щоб балансувати між працею та відновленням.

Просто пам’ятай, що втомлюватися — це нормально. У цьому немає нічого ганебного для християнина. Це як захворіти, якщо вийти на мороз у домашніх капцях.

Однак важливо знати, як правильно допомогти собі в цей період та заручитися підтримкою свого оточення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *