Понад 25 тисяч людей за тиждень: в Україну повертаються біженці

Війна ще не закінчилася, але біженці масово повертаються в Україну. 28 березня українсько-польський кордон перетнуло 12 тисяч людей, а 29 березня – 13 тисяч.
Джерело: censor.net з посиланням на zn.ua та politico.eu

Відомо, що з початку війни на українську територію прибуло 370 тисяч людей.

Зараз потік біженців теж не маленький. У Перемишлі (прикордонне місто у Польщі) на залізничному вокзалі утворилися довгі черги. Люди стоять перед потягами, які прямують у Львів, Київ і Одесу.

Свідоцтва біженки та волонтерів
42-річна Лілія Шуба виїхала з Виноградова, що на Закарпатті. Вона та її 3-річний син Олександр провели 13 годин на угорському кордоні, прямуючи назад в Україну. Вона наголосила, що вдома завжди краще.

Жінка розповіла, що їхня сім’я поїхала тиждень тому, а тепер повертаються в Україну. Чоловік Лілії пішов добровольцем в армію, а в їхньому будинку нікого зараз немає. Вона виїхала з нашої країни, щоб зібратися з силами.

На вокзалі польського Перемишля працюють волонтери з країн Західної Європи. Вони допомагають біженцям з гарячою їжею, квитками, одягом та іграшками для їхніх дітей.23-річна Ада Вордсворт зазначила, що кілька тисяч людей щодня повертаються через Перемишль. За словами волонтерки, вона була абсолютно здивована, коли це побачила. Це її шокувало. Перша сім’я, яку вона зустріла, насправді хотіла поїхати в Харків.

Зазначається, що існують різні причини повернення. У деяких біженців закінчилися гроші, а інші не змогли знайти доступне житло.

Загалом, це люди, які не змогли знайти роботу чи помешкання. Інших обдурили й вони втратили багато грошей в Польщі, доповнила волонтерка.

Джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *