Найважливіші діяння Святого Духа

Дух Святий відіграє основоположну роль у житті віруючої людини. Він має свої посадові обов’язки. Читаючи Біблію, ви можете розраховувати на те, що знайдете там чіткі описи завдань Духа. Що стосується дій Духа, Писання не залишає свободи нашій уяві. У Духа Божого є чіткі завдання, які Він має виконувати, і Біблія доступно про них повідомляє.Найважливіші діяння Святого Духа

  1. Дух Святий вихваляє Ісуса. Возвеличення Ісуса – постійна місія Духа. Дух прийшов для того, щоб Особа Ісуса Христа могла справити на нас глибоке враження і щоб ми захоплено перейнялися Його діяннями.
  2. Дух Святий докоряє. Це місія Духа Святого – докоряти нам у трьох напрямках.Перш за все, Він дає нам чутливість до гріха, особливо до гріха невір’я в Ісуса. Дух Святий діє, щоб повернути нашу довіру.

Друге,  Дух Святий хоче підтвердити праведність Ісуса, щоб ми шукали спасіння лише в Ньому.

Врешті, Дух Святий приходить, щоби звістити нам про гріх, про визнання Ісуса і про те, що рішення проти сатани вже прийняте.

  1. Дух Святий відроджує. Бог створив людину з пороху земного, «вдихнувши в ніздрі дихання життя» і людина стала живою істотою. Тепер Ісус «вдихнув» новий порядок життя –життя вічне.
  2. Дух Святий перебуває у серцях віруючих. Біблія покладає відповідальність на людину, щоб вона сповнювалася Духом Божим. Господь хоче, щоб Дух наповнював все наше життя, щоб усе наше життя було проваджене Божим Духом.
  3. Святий Дух запечатує віруючих. Печать є знаком власності. Запечатування Духом Святим – це ознака того, що ви належите Богу. Печать Святого Духа – це гарантія, яку Бог дає людям, щоб вони були впевненні у своєму спасінні і покладалися на Нього в усьому.
  4. Святий Дух провадить віруючих. Водіння Духа Святого особливо відчувається у кризові моменти життя – в моменти, коли ми приймаємо важливі рішення, які довго будуть впливати на нас. Коли людина відкриває себе Богу, Бог потужно діє в її житті через Духа Святого.
  5. Дух Святий спонукує нас поклонятися. Дух Святий викликає у нас бажання поклонятися Богові. Людина від цього отримує насолоду і ще більше запалюється служінням Богу.
  6. Святий Дух спонукує до проповідування Христа. Поклоніння Богові, активне молитовне життя надихає нас до свідчення про Господа. Завдання Духа – укріпити нас у молитві, щоб ми, натхнені Ним, могли свідчити.
  7. Святий Дух відкриває розуміння Біблії. Дух Святий відкриває розуміння Писання, тобто робить зрозумілим Своє Слово, щоб воно було правильно зрозуміле і правильно застосоване.
  8. Святий Дух воскресить наші тіла. Ця дія ще в майбутньому. Ця обіцянка тісно пов’язана з воскресінням Ісуса Христа. «А коли живе в вас Дух Того, Хто воскресив Ісуса з мертвих, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і смертні тіла ваші через Свого Духа, що живе в вас» (Рим. 8:11).

George O. Wood

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *