Група єврейських паломників збідніла на велику суму у валюті

палаточный городок

При пограбуванні наметового містечка паломників злочинці поранили сокирою охоронця. У ніч на 20 липня в Умані невідомі з сокирою викрали з наметового містечка паломників-хасидів сейф з 50 тис. дол Це були громадські заощадження, які зберігали тут перед святкуванням 5774 єврейського Нового року Рош-Га-Шана у вересні. Крім того, злочинці важко поранили одного з охоронців, який зараз в реанімації. Зараз міліція Черкаської області шукає зловмисника. Хасиди відзначили, що розчаровані інцидентом, але, незважаючи на це, паломники все одно приїдуть в Умань. «Найприкріше, що пограбували бідних людей: ці гроші мали піти на утримання тих паломників, у яких не вистачає коштів на квартири або будинки, -сказав віце-президент міжнародного благодійного фонду ім. Ребе Нахмана Шимон Буська. На них повинні були добудувати табір, закуповувати їжу.

Ізраїльський політолог Авігдор Ескін пов’язує напад з нагнітанням ненависті до паломників, якому сприяють деякі українські політсили, зокрема, ВО «Свобода». За його словами, партія розпалює неприязнь до єврейського народу. Щоб уникнути цього, експерт радить перепоховати прах Раббі Нахмана в Ізраїлі.

В обласному МВС підкреслили, що святкування єврейського Нового року – подія міжнародного рівня. Охороняти хасидів буде близько 400 міліціонерів, яких перед цим проконсультують ізраїльські правоохоронці. В Умані свято відзначатимуть 4-6 вересня. Близько 20 тис. паломників з 24 країн з’їдуться сюди, щоб відвідати могилу засновника течії брацлавського хасидизму цадика Ребе Нахмана. Вона є однією з найбільш шанованих святинь євреїв.

Хасиди приїздять до міста вже протягом останніх 20 років. При підготовці до заходу обласна влада забезпечила пункти харчування, ремонт під’їзних доріг та вуличного освітлення.

У 2012 р. хасиди селилися в будинках приватного сектора або знімали квартири, номери в міні-готелях. Цього року приїжджі також будуть жити в наметовому містечку, розрахованому на 3 тис. місць. У той же час не всі місцеві жителі раді притоку приїжджих. За словами Антона Паравоя, у попередні роки хасиди влаштовували бійки нападали на дівчат.

http://www.gorod.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *