Едвард Граца: місіонер-стоматолог в Україні

Сьогодні пропонуємо вам дізнатися про те, як звичайний хлопчик із невіруючої американської родини став щирим християнином і вже більше 10 років несе служіння в Україні.Едвард Граца: місіонер-стоматолог в Україні

Мій батько був невіруючим. Він знав про Бога, але не мав особистих стосунків з Ним, тож, ми ніколи не ходили до церкви. Але коли мені виповнилося 14 років, я був підлітком, моя мама подумала що було б непогано якби я ходив до церкви, хоча вона сама цього не робила. У моєї мами був брат, який ніс служіння єпископа в англіканській церкві. Там була молодіжна група, до якої я і приєднався. Вже зараз, коли я згадую ті зустрічі, то розумію що це були не християнські молодіжки, а просто клуб за інтересами. Адже ми говорили про те, що потрібно залишатися самим собою, бути індивідуалььністю і взагалі про речі, які в Біблії не згадуються. Наприклад, лідером цієї групи була дівчина, яка жила з хлопцем у громадянському шлюбі. Але, не дивлячись на це, навіть тоді я міг відчувати любов Божу до мене через тих людей. І це було зерно, посіяне в моє серце.

В коледжі я був дуже самотнім, у мене взагалі не було друзів. Але згодом я приєднався до молодіжної християнської групи. Це була дуже сильна і впливова організація, яка вчила молодих людей як жити тим, що написано в Біблії. Я був в групі, де служіння проводила приємна жіночка похилого віку Една Блейн. Вона привела мене до Бога.

На мене дуже вплинули слова з Біблії, записані в 1 Івана 1:9-10: “Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої. А як кажемо, що ми не згрішили, то чинимо з Нього неправдомовця, і слова Його нема в нас!”

До того як я прочитав ці вірші, я навіть не розумів, що Господь простив мене і мені вже нічого не потрібно робити, навіть не треба бути хорошим. Я просто був прощений, все так просто. Це і був початок мого християнського життя. І з тих пір я почав відвідувати баптиську церкву. В моєму житті було дуже багато людей, які допомагали мені зростати, я можу навіть зараз багатьох згадати. І я дуже вдячний Господу, що ці люди були зі мною, коли я зростав, адже підтримка і вчасна порада дуже важливі для молодого християнина.Едвард Граца: місіонер-стоматолог в Україні

Щоб зробити історію коротшою, хочу сказати що я вступив до університету і отримав ступінь. Згодом я одружився зі своєю одногрупницею, ми переїхали в інше місто і у нас зявилися діти.

Уже в перші чотири роки в університеті я та моя дружина вже працювали офіційно. Ми лікували зуби американським індіанцям. Взагалі в Північній Америці приблизно 50 груп таких людей, які потребують медичної допомоги. Між цими людьми та урядом є домовленість, за якої вони мають право на безкоштовне медичне обслуговування. І саме ця робота стала нашою практикою (ми навчилися користуватися відповідним обладнанням, здобули чудовий досвід). І в багатьох, навіть малениких селищах, були християнські церкви. І я вірю, що вже тоді Господь готував нас до служіння в Україні. Адже одного разу я подумав про те, що якщо я можу, то чому б не послужити так само моїм братам і сестрам на іншому кінці світу. І ось я тут вже більше 10 років. А цього разу я приїхав зі своїм наймолодшим сином Габріелем. І я дуже щасливий, що маю таку можливість.

Насправді в України є великий потенціал. Звісно, нікуди не подітися від труднощів, але у вас є багато проблем, які має і, здавалося б, така далека Америка. Ми дуже схожі. Я говорив зі своїми українськими друзями на тему майбутнього України і оось, на якій думці ми зійшлися. Молодь — це майбутнє України, а тому саме цій соціальній групі ми повинні приділяти якомога більше уваги. Тут дуже важливо, що б дитина виховувалася, сприраючись на християнські цінності.

Коли я дивлюся на свою молодість, то все ще деякі речі не виходять з моєї голови. В 1 Івана 1:5-7 написано: “А це звістка, що ми її чули від Нього і звіщаємо вам: Бог є світло, і немає в Нім жадної темряви! Коли ж кажемо, що маємо спільність із Ним, а ходимо в темряві, то неправду говоримо й правди не чинимо! Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха.” Ці слова кожного разу дуже глибоко торкаються моєї душі. Насправді Біблію зрозуміти не так вже й важко. Потрібно просто читати і виконувати те, що там написано. З цього вірша я зрозумів для себе, що ми повинні бути чесними з собою, з людьми навколо нас і з Богом. Будь тим, ким Господь тебе створив і не соромся цього.

Також, нам потрібно уникати поганих компаній. Насправді ми всі дуже чутливі. І часто навіть тоді, коли здається, що компанія на тебе не впливає, це не так. Навіть зараз є люди, які мають поганий вплив на мене. Тож, якщо ви зрозуміли, що потрапили в погану компанію — станьте лідером, змініть рух цих людей, але не йдіть за ними. Але якщо ви не можете стати рушійною силою і відчуваєте, що ці люди тягнуть вас на дно, примушують до поганих речей — не йдіть у такі компанії.

І останнє: не вірте в американську мрія, яка говорить про те, що якщо у тебе є гроші — ти будеш щасливим, адже зможеш купити все і твої проблеми вирішаться. Але ми бачимо, що навіть дуже багаті люди, у яких є абсолютно все насправді нещасні. Адже наше щастя у Господі, і в Ньому набільша втіха та любов!

Едвард Граца

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *