Діва Марія, хто вона?

Мария

«… Бо віднині будуть пестити мене всі роди» ( Лк. 1:48 ) .

У цій статті мова піде про ставлення євангельських християн до Діви Марії.

У середовищі віруючих існують діаметрально протилежні думки про те, ким була і є Матір Божа. Є ті, які обожнюють її і ті , які применшують її роль у порятунку людства.

На перший погляд може здатися, що це питання не таке вже і принципове. Нехай кожен думає, як хоче, головне щоб вірив в Ісуса Христа. Насправді ж все не так просто.

Поклоняючись людині, ми здійснюємо гріх ідолопоклонства і даємо місце дияволу у своєму житті. І навпаки, нехтуючи людьми віри і применшуючи їх покликання, ми розвиваємо в собі гординю, що неминуче призводить до падіння.

Хто вона, Марія , і що позначають її слова «… ублажатимуть Мене всі роди» ? ( Лк. 1:48 )  Слово “ублажати” має кілька значень: шанувати, почитати, прославляти за доблесті і також прохати, благати, догоджати, домагаючись чогось. Ті християни, які моляться Марії і вважають її своїм  заступником перед Богом, можуть посилатися на цей вірш в синодальному перекладі Святого Письма. Але, як відомо, Євангеліє від Луки було написано грецькою мовою і істинний сенс можна зрозуміти, тільки звернувшись до оригіналу. Грецьке слово, перекладене на російську як «догоджати» має тільки одне значення: вважати або називати блаженним, щасливим. Перекладачі не помилилися, бо російське слово має і таке значення. У сучасному перекладі біблійних текстів, виданому в Москві 2002 р. , ці слова Марії звучать таким чином: «… відтепер благословенною будуть називати Мене люди» (Луки 1:48). Згідно з Писанням ми повинні почитати Марію як людину віри і називати її блаженною, так як вона була удостоєна честі зробити таку важливу для спасіння всіх людей місію. При цьому не варто забувати, що вона була тільки людиною і, як всі, люди потребувала Спасителя Ісуса Христа .

Різниця між Ісусом і Марією в тому, що Він Творець, а вона творіння. Він Бог, а вона людина. Христос був ще перед заснуванням світу, і Марія стала Його матір’ю тільки для того, щоб Він зміг прийняти людську подобу. Це важко зрозуміти розумом, але про це однозначно говорить Писання . “І беззаперечно – велика благочестя тайна: Бог явився у плоті …” (1Тим. 3:16).

Нам важко вмістити цю істину. Наш розум противиться і не може зрозуміти, як це Син був перш появи на світ своєї матері. Міркуючи по плоті, багато людей впадають в нерозсудливість і починають поклонятися Матері Божої «Вони замінили істину Божу брехнею, і поклонялися, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки амінь» ( Рим. 1:25). Поклонятися – це означає почитати вищим себе, ставитися до кого-небудь, як до божества, що є ідолопоклонством. Ми повинні з повагою ставитися до всіх людей, розуміючи , що у кожного є своє покликання на землі: почитати тих, хто гідно виконує своє призначення, але поклонятися можна тільки Богу. “Господеві Богові своєму вклоняйся Йому єдиному будеш служити » ( Mтф. 4:10) .

Одного разу, під час проповіді, хтось підійшов до Ісуса й сказав: “Мати Твоя і брати Твої стоять надворі, бажаючи говорити з Тобою ” , на що Господь відповів: «Хто Моя мати і хто брати мої?» І, показавши рукою Своєю на учнів Своїх, сказав: «Ось Моя мати й брати Мої бо, хто буде виконувати волю Отця Мого Небесного, той Мені брат, і сестра, і мати» (Мт. 12:48-50) .

Цими словами Христос показав, що всі люди рівні перед Богом і кожен, хто виконує волю Небесного Отця, так само цінний, як і Марія, яка народила Ісуса. Нехай Бог благословить кожного читаючого цю статтю і допоможе розібратися для себе, в чому істина, щоб виконати волю Божу і поклонятися своєму Творцеві.

 

http://yuristognienko.org/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *