День подяки Богові — комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував парламенту встановити нове свято

Комітет гуманітарної та інформаційної політики на засіданні 8 січня більшістю голосів рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проєкт Постанови №10371 «Про встановлення в Україні святкового дня — День подяки Богові»

Автор цієї законодавчої ініціативи — народний депутат Віктор М’ялик.

Святкувати День подяки Богові пропонується в останню неділю вересня.

«Вибір цього дня у році для святкування Дня подяки Богові пояснюється традиційним для українського народу звичаєм збиратися разом після збору врожаю та дякувати Богові за родючість землі, зібраний з полів хліб та добробут кожної родини… День Подяки Богові пропонується святкувати на міжконфесійному рівні з тією метою, щоб увесь український народ міг звернутись до Бога з подякою за Його милість, яка була явлена до українського народу в різні історичні часи та проявляється у теперішній час, коли Україна опинилася в умовах повномасштабної збройної агресії з боку російської федерації», — йдеться у пояснювальній записці.

Проєкт постанови рекомендує Кабінету Міністрів розробити із залученням представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та затвердити протягом трьох місяців з дня прийняття цієї Постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня подяки Богові.

На думку голови комітету Микити Потураєва, цей проєкт має об’єднавчу мету стосовно всіх вірян, незалежно від релігійних конфесій. «Проєкт показує, що свобода совісті є одним з наріжних каменів української державності», — сказав він.

При голосуванні щодо проекту утрималися Володимир В’ятрович та Олександр Кабанов.

Член комітету Володимир В’ятрович у коментарі «Детектору медіа» зазначив: «Як християнин я відзначаю християнські свята, поважаю право кожної людини відзначати ті релігійні свята, які для неї важливі. Але на державному рівні мають відзначатися ті релігійні свята, які є частиною української традиції і глибоко вкорінені в культурі нашого народу. День подяки не є українською традицією. Така традиція є в Америці, але це не значить, що її треба штучно копіювати в Україні і запроваджувати нормативно постановою парламенту. Адже наша Конституція закріплює право кожної людини сповідувати будь-яку релігію чи не сповідувати жодної. Люди будь-якої релігії, будь-якої конфесії мають право на відзначення свят відповідно до своїх вірувань. Це не функція парламенту — вигадувати нові релігійні чи псевдорелігійні загальнодержавні свята».

На думку автора проєкту, реалізація постанови в разі її прийняття не потребує виділення додаткових коштів з держбюджету України, оскільки святкування Дня подяки Богові не потребує додаткового вихідного дня.

джерело: https://sobor.com.ua/news/den-podyaki-3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *