Чому цькують наших дітей. Булінг в Черкасах

Історія маленької черкащанки

Що Аню ображають у школі, вона мовчала. Матері дівчинки було не до її виховання. Аня ходила неохайно у рваному і брудному, врешті у неї завелися воші, і діти взялися за цькування із новою силою. Імена героїв цієї історії ми змінили за їхнім проханням.

«Її гнобили били, було емоційне психологічне насильство, дитина стала депресивною. Вона не хотіла займатися музикою, яку до цього дуже любила завжди. Відносини з мамою стали дуже напружені», – каже бабуся школярки Світлана.

Статистика цькування в світі

Таких, як Аня, багато. У світі наражаються на цькування близько 150 млн дітей – кожен другий учень у віці від 13 до 15 років. І питання тут не лише у зовнішньому вигляді. Цькують і за проблеми зі здоров’ям і за відмінності від інших дітей.

«Проблема булінгу можна розглядувати з трьох сторін:  це жертва, спостерігач і той, хто булить, нападник, якщо можна так його назвати. І у жертви тут проблема в самооцінці. Спокійну впевнену дитину не будуть булити. ЇЇ спробують на міцність, і відстануть від неї. Оце робота батьків. Друге спостерігачі. Вони страждають не менше за жертву. Третя це нападники. Відзначає психолог, психотерапевт, тайм-коуч Марічка Теличко.

Як розпізнати булінг

Зрозуміти, що вашу дитину цькують, можна без слів, адже жертви не завжди говорять про переслідування. В першу чергу потрібно бути уважним до дитини. Є ряд ознак, які розкажуть вам про знущання.

«Якщо не хоче до школи, знаходиться в стресі, закривається. Не хоче відповідати на питання, має ознаки страху, бажання побути на самоті і також синці наприклад, подряпини, вирване волосся, на такі речі треба звертати увагу і прояснювати що сталося, і де це відбувається», – каже Марічка Теличко.

Як захистити дитину

Якщо у вашої дитини є ці ознаки, не поспішайте бігти в школу. Кривдники – це не єдине, про що потрібно думати. Спочатку поговоріть зі своєю дитиною Поясніть що ви її любите і хвилюєтесь за неї. Дізнайтесь, що відбувається і подумайте, що з цим можна зробити.

«Треба подивитися на свою дитину і дати їй підтримку в самосвідомість. Дати можливість відчути себе сильною в будь-яких ситуаціях. Щоб коло спілкування не замикалося лише на школі. Щоб були моменти успіху і вдома, і в колі інших дорослих і друзів і також можливо якийсь спорт, якісь гуртки», – відзначає Марія.

Приклад Ніка Вуйчича

Відомий мотиваційний спікер Нік Вуйчич переймається проблемою булінгу, як ніхто інший. Сьогодні він читає лекції про те, як протидіяти цькуванню та в  дитинстві хлопчика без рук і ніг переслідували однолітки. У 10 років він хотів покінчити життя самогубством. Проте завдяки любові батьків знайшов у собі сили протидіяти кривдникам.

«Я підходив до багатьох цих людей, і казав до них: Будь ласка, припиніть. І вони казали та нє, нє, я не хотів тобі боляче зробити. А я сказав, ти мені зробив боляче.Я казав я тебе прощаю. – Що? – так серйозно, я тебе прощаю. Обійми мене. І після та людина, яка мене найбільше ображала стала моїм найближчим другом», – каже мотиваційний спікер Нік Вуйчич.

Причина булінгу

Причина булінгу криється в сім’ї, не важливо, чи йде мова про кривдника, чи про жертву, вважають соціальні працівники. Готуватися до школи потрібно морально та фізично.

«Коли дитина приходить в навчальний заклад не підготовлена, або ще гірше, коли дитинка в чомусь має вади, коли дитина хворіє, або є затримка психічного розвитку, або ще якісь вади здоров’я, і батьки своєчасно не обстежили дитину, то вона потрапляє в агресивне середовище, і в цьому агресивному середовищі, вона себе відчуває, покинутою, самотньою  і одна буде ховатися, а інша буде знаходити агресію, для того, щоб захиститися», – каже  завідувачка сектору з питань попередження  безпритульності, бездоглядності та захисту прав дітей Черкаської міськради Анжеліка Добровольська.

Щасливе закінчення

У випадку з Анею вихованням дівчинки зайнялася бабуся. Вона вивела паразитів, а ще змінила школу, в якій навчалася школярка.

«Вона піднялася в навчанні, з математикою, англійською у нас взагалі була проблема, у неї з’явилися хороші оцінки 11-12, вона із задоволенням робить уроки, тобто дитина просто ожила, по музиці вона почала знову займатися. Часу вільного у нас багато, вона почала розуміти більше предмети», – каже бабуся школярки Світлана.

Проблема булінгу – це питання, яке не можна розглядати лише з однієї сторони. Школа не вирішить проблем самооцінки і проявів жорстокості. Тож відповідальність за своїх дітей мають узяти дорослі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *