Близько 400 баптистських церков в Україні втрачені через російське вторгнення

Ярослав Пиж, президент Української баптистської теологічної семінарії у Львові, сказав Baptist Press в інтерв’ю, опублікованому в понеділок, що «близько 400 баптистських церков» були «втрачені».

Керівник семінарії підтвердив The Christian Post кількість втрачених конгрегацій і розповів, як він прийшов до цієї оцінки.

«Ми зробили оцінку з окупованих та звільнених від окупації територій», – пояснив він КП. «Також в список ввійшли церкви, звідки всі люди просто виїхали. Крім того, це число, збігається з оцінкою Союзу баптистів України».

Президент семінарії припустив, що конфесійна приналежність церков могла спричинити таку ворожість з боку росіян, які вважають баптистів «агентами Заходу».

«Але в більшості випадків люди виїжджали, тому що на охоплених війною територіях жити неможливо», — додав Пиж.

Ден Апчерч, місіонер Ради міжнародної місії Південної баптистської конвенції, який служить у Східній Європі, сказав CP, що деякі церкви розпущено через війну, але «інші церковні лідери навпаки — приїхали та працюють над створенням або відновленням церков і збирають віруючих які втратили свої громади».

«Незважаючи на хаос, який спричинила війна, у багатьох церквах по всій Україні за останні шість місяців прийшли до віри нові люди та були охрещені цього літа», — заявив Апчерч.

Пиж вважає, що «найбільшим викликом цієї війни» буде не «відбудова будівель та інфраструктури», а відновлення «лідерського потенціалу».

«Я вірю, що Бог поставив Українську Баптистську Теологічну Семінарію у потрібне місце в потрібний час з потрібними людьми», – зазначив Пиж. «Ця криза також принесла багато нових можливостей. Багато нових людей стануть духовними лідерами. Для семінарії, місія, як ніколи чітка — навчати та озброювати лідерів. Це те, що ми будемо робити.»

Українська Баптистська Теологічна Семінарія надала понад 250 тонн гуманітарної допомоги в 10 регіонів України, крім того, обслуговувала понад 10 000 біженців у Львові та надала понад 420 000 пайків з початку вторгнення.

джерело: sobor.com.ua

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: