Адвент – це…

unnamed-file

Грудень – це місяць, протягом якого весь християнський світ готується  до Різдва. Католики і протестанти називають цей час «adventus». У християнстві термін «адвент» став класичним окресленням пришестя Христа — як першого у Втіленні, так і другого — у небесній славі наприкінці світу.

Перші свідоцтва про святкування Адвенту у західній церкві належать до IV ст. (380 рік), коли
Перша ж письмова згадка про святкування Адвенту датується 524 роком. Тоді синод єпископів у Ларіді «заборонив весільні торжества, починаючи від Адвенту, аж до Різдва, яке також називають Богоявленням».

Згідно з календарем римсько-католицької, англіканської, лютеранської, моравської, пресвітеріанської і методистської церков, Адвент починається за чотири тижні до Різдва в період від 27-го листопада до 3 грудня, а завершується 24 грудня.

Звісно, у Слові Божому немає прямого повеління якимсь чином відзначати цей період. Але один із вжитків слова «адвент» зустрічаємо у Євангеліє від Матвія 24:3: «Коли ж Він сидів на Оливній горі, підійшли Його учні до Нього самотньо й спитали: Скажи нам, коли станеться це? І яка буде ознака приходу Твого й кінця віку?». Тож, Адвент – це не лише час радісного очікування Різдва, коли на землю прийшов Спаситель, але це й час розмірковувань над Другим Приходом Христа на землю у славі.

Існує багато традицій святкування Адвенту. У різних країнах – це відбувається по різному. Чи вартує його святкувати українцям? Чому ні? Ми творці історії, чому б не запозичувати хороші традиції.

Час Адвенту умовно ділять на 4 тижні. Перша неділя, що припадає у період між 27 листопада і 3 грудня рахується четвертою неділею до Різдва. В сімейному колі практикують «віночок Адвенту». Це 4 свічки, кожну з яких запалюють по черзі, одну в тиждень. Так перед Різдвом горять усі 4 свічки. Це символічна традиція. Практикують адвентовий календар для дітей. Коли на кожен день у календарі захована порція солодощів і текст Писання. Відкриваючи по черзі усі дні, діти не лише ласують солодким, але й разом з батьками читають тексти Писання, що допомагає зосередитись на приготуванні до Різдва.

Та найперше – це час, коли сім’я збирається довкола читання Слова Божого.

Друзі, закликаємо вас до плідного часу підготовки до Різдва та роздумів про Другий Прихід Ісуса Христа. Хай це стане не лише вашою сімейною традицією, але й можливістю засвідчити людям про Спасителя. Щоб Різдво і Другий прихід Христа на землю став і для них радісною подією.

Пропонуємо вам ось такий яскравий адвент-календар для того, щоб підготувати своє серце до Різдва. Календар надано нашими друзями, партнерами з луцької церкви “Голгофа”.

IMG_0457-1024x723

Джерело: http://ubts.org.ua/

See more at: http://ubts.org.ua/advent-tse/#sthash.26ETdn2w.dpuf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *